top of page
Szukaj
  • Aleksandra Koziarska

Wskazówki aranżacji #homeoffice

Praca zdalna dla wielu z nas stała się już normą.W minionym roku praktycznie w każdym projekcie mieszkania czy domu musiałam przewidzieć miejsce na Wasze domowe biuro. Często podkreślaliście, że tymczasowe rozwiązania negatywnie odbijają się na zdrowiu, praca przy kuchennym stole skutkowała zalanymi papierami i uciążliwym bólem kręgosłupa. Poczucie "ciągłego bycia w pracy" i widok otwartego laptopa potęgowały Wasze zmęczenie i frustrację. I choć nie każdy mógł pozwolić sobie na wydzielone pomieszczenie przeznaczone na gabinet, dla każdego chciałam stworzyć komfortowe miejsce do pracy. W tym poście zdradzę Wam kilka wskazówek, którymi kieruję się w aranżacji domowego biura.


STREFOWANIE

Praca w domowym zaciszu będzie efektowna tylko wtedy, kiedy nikt i nic nie będzie nas ciągle rozpraszać. Biurko najlepiej wstawić w kącie pokoju i oddzielić je regałem czy nawet miękką zaciemniającą zasłoną. Z dala od TV i wygodnej kanapy w zasięgu wzroku mamy większe szanse, że zamiast nadrabiać zaległości serialowe, rzetelnie skupimy się na pracy.


JASNE KOLORY

Ogólna zasada mówi o tym, że kolorystyka biur powinna być jasna i niezbyt nasycona. Ciepłe barwy sprawiają, że wnętrze jest przytulne, w jasnych pomieszczeniach łatwiej jest się skupić i zebrać myśli. Najlepiej jeśli w przeważającej części kolorystyka będzie neutralna, w delikatnych odcieniach bieli, którą możemy przełamać żywszymi dekoracjami.


ŁAD I PORZĄDEK NA BIURKU

W domowym biurze sprawdzą się wszelkie organizery, szufladki, pudełka, które pozwalają trzymać w ryzach bałaganiarską naturę. Wyznaję zasadę, że czyste biurko to czysta głowa. Kreatywne zajęcia potrafią zmęczyć i czasem trzeba po prostu zresetować umysł, zacząć od nowa z „czystą kartką”. Usunąć zbędne papiery, posegregować dokumenty i schować to, co akurat nie jest nam potrzebne. Do tego ażurowe planery, tablice i karteczki samoprzylepne i nie dość, że wszystko mamy pod ręką, to jeszcze zadania służbowe są pod kontrolą!ERGONOMIA I WYGODA

Zadbajmy o nasze kręgosłupy i zaopatrzmy się w ergonomiczne meble biurowe. Wygodne krzesło lub fotel oraz odpowiednia wysokość biurka to absolutne podstawy. Unikniemy zbędnych wycieczek po mieszkaniu, gdy w pobliżu biurka uwzględnimy również miejsce do przechowywania, może to być regał na książki, kontenerek z szufladami lub wiszące półki.


DOBRE OŚWIETLENIE

Jeśli jest taka możliwość, biurko najlepiej postawić w pobliżu okna. W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno, przyda się też lampka biurkowa. Najlepiej z źródłem światła LED o barwie między 4000 a 5000K, dzięki której uchronimy swój wzrok przed szybkim zmęczeniem. Zróbmy też porządek z kablami – nie ma nic gorszego niż plączące się przewody pod nogami.


ROŚLINY

Kwiaty doniczkowe mogą zwiększyć efektywność pracowników nawet o 15%! Im więcej roślin wokół nas, tym lepiej. Zwiększają wilgotność powietrza, nawilżają i oczyszczają powietrze. I do tego ten zielony kolor, który tak uspokaja. Wprowadzenie roślin do domowego biura pozwoli ukoić zszargane nerwy, zmniejszyć stres i napięcie. Warto zdecydować się na takie gatunki, które neutralizują promieniowanie elektromagnetyczne – sprawdzą się np. paprocie i kaktusy, które w dodatku nie są bardzo wymagające w pielęgnacji.
Dajcie znać w komentarzu, która z powyższych metod ułatwiłaby Wam pracę zdalną!


JEŚLI PODOBAŁ CI SIĘ TEN POST, UDOSTĘPNIJ GO SWOIM ZNAJOMYM :)

MOŻE AKURAT JEST WŚRÓD NICH KTOŚ, KTO POTRZEBUJE WSPARCIA PROJEKTOWEGO!


89 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Oryginalny.png
bottom of page